9C16000023
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C16000023
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±15ppm
Package / Case :
HC-49/US
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohms
Series :
9C
Length :
11.4046mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
90°C
Type :
MHz Crystal
Min Operating Temperature :
-20°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
Load Capacitance :
16pF
Width :
4.8006mm
Frequency Stability :
±20ppm
Height :
4.0894mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.161 4.10mm