9C-7.392MCFK-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C-7.392MCFK-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 7.3920MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.161 4.10mm
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±100ppm
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
HC-49/US
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
9C
Frequency :
7.392MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
20pF