9B16000008
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9B16000008
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ THROUGH HOLE
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Frequency Stability :
±30ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Height :
3.683mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
11.5062mm
Operating Mode :
Fundamental
Width :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-20°C
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Package / Case :
HC-49/US
Frequency Tolerance :
±30ppm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0F
Series :
9b
Mounting Type :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohms
Frequency :
6MHz