9B-24.576MAAE-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9B-24.576MAAE-B
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF TH
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
24.576MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
Type :
MHz Crystal
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
3.683mm
Operating Mode :
Fundamental
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
HC-49/US
Series :
9b
Mount :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm