981-025-130R121
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
981-025-130R121
Manufacturer
NorComp
Description
CONN BACKSHELL 25POS 90DEG SHLD
Stock
867
In Stock :
867
Manufacturer :
NorComp
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Backshells, Hoods
Cable Type :
Round
Accessory Type :
Two Piece Backshell
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2006
Series :
981, ARMOR
Cable Exit :
90°
Shielding :
Shielded
Shell Material :
Zinc
Color :
Silver
Plating :
Nickel over Copper
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
Mating Screws 4-40
Hardware :
Assembly Hardware, Grommets
Material :
Metal, Zinc Alloy
Number of Positions :
25
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Wire/Cable Diameter :
11 mm
Datasheets
981-025-130R121
NorComp 981-025-130R121
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Cinch Connectivity Solutions
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG GRAY
  • ASSMANN WSW Components
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG SHLD
  • ASSMANN WSW Components
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG BLACK