981-015-030R121
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
981-015-030R121
Manufacturer
NorComp
Package / Case
015
Datasheet
Download
Description
CONN BACKSHELL 15POS 90DEG SHLD
Stock
117
In Stock :
117
Manufacturer :
NorComp
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Backshells, Hoods
Series :
981, ARMOR
Color :
Silver
Published :
2005
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Lead Free
Length :
39.5mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Cable Type :
Round
Accessory Type :
Two Piece Backshell
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Plating :
Nickel over Copper
Hardware :
Assembly Hardware, Grommets
Material :
Metal, Zinc Alloy
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Package / Case :
015
Shielding :
Shielded
Shell Material :
Zinc
Number of Positions :
15
REACH SVHC :
No SVHC
Cable Exit :
90°
Datasheets
981-015-030R121
NorComp 981-015-030R121
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Cinch Connectivity Solutions
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG GRAY
  • ASSMANN WSW Components
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG SHLD
  • ASSMANN WSW Components
    CONN BACKSHELL 9POS 180DEG BLACK