95278-402-46LF
Mfr.Part #
95278-402-46LF
Description
CONN HEADER SMD 46POS 2.54MM
Number of Contacts :
46
Number of Positions :
46
Contact Plating :
Row Spacing - Mating :
0.100 (2.54mm)
Pitch :
2.54mm
Contact Length - Mating :
0.315 8.00mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Packaging :
Bulk
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Datasheets
95278-402-46LF
Amphenol Communications Solutions 95278-402-46LF
BERGSTIK® Series 2-Row Header, Breakaway Solder Phosphor Bronze Bulk Surface Mount Tin Thermoplastic 46-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height