947D451K112DDRSN
Mfr.Part #
947D451K112DDRSN
Description
CAP FILM 450UF 10% 1.1KVDC RAD
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Dielectric :
PP
Lead Spacing :
1.969 50.00mm
Lead Pitch :
50.0126mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1MOhm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1100V
Voltage - Rated AC :
230V
Height Seated (Max) :
3.465 88.00mm
Capacitance :
450μF
Size / Dimension :
4.567Dia 116.00mm
Number of Pins :
2
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
1.1kV