947D191K112ACGSN
Mfr.Part #
947D191K112ACGSN
Description
CAP FILM 190UF 10% 1.1KVDC RAD
DC Link, DC Filtering
Reach Compliance Code :
Mount :
Chassis Mount
Lead Spacing :
1.260 32.00mm
Voltage - Rated DC :
1.1kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1100V
Voltage - Rated AC :
230V
Number of Pins :
2
Lead Pitch :
32.004mm
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Height Seated (Max) :
2.992 76.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
3.346Dia 85.00mm
Series :
947D
Diameter :
85mm
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Tolerance :
±10%
Termination :
Threaded, Female
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6mOhm
Capacitance :
190μF