947D391K112CERSN
Mfr.Part #
947D391K112CERSN
Description
CAP FILM 390UF 10% 1.1KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
230V
Lead Spacing :
1.969 50.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6mOhm
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
1.1kV
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Lead Pitch :
50.0126mm
Capacitance :
390µF
Size / Dimension :
3.937Dia 100.00mm
Threaded, Female
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
3.976 101.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1100V
DC Link, DC Filtering
Dielectric :
PP
Tolerance :
±10%