929647-08-25-EU
Mfr.Part #
929647-08-25-EU
Description
CONN HEADER VERT 25POS 2.54MM
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Contact Length - Mating :
0.235 5.97mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Current Rating (Amps) :
2.5A
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
25
Datasheets
929647-08-25-EU
3M 929647-08-25-EU
929 Series 1-Row Header, Breakaway Solder Copper Alloy Bulk Through Hole Gold Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT) 25-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height