8Z40000017
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8Z40000017
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
12pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±5ppm
Height :
558.8μm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Stability :
±15ppm
Type :
MHz Crystal
Series :
8Z
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Frequency :
40MHz