8Z-25.000MAHI-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8Z-25.000MAHI-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
8Z
Frequency :
25MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
16pF
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm