8D125W37PN
Mfr.Part #
8D125W37PN
Description
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
N (Normal)
Shell Size - Insert :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
8D125W37PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 37 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
8D125W37PN Overview
8D125W37PN Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D125W37PN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D125W37PN Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER