8D125W37PB
Mfr.Part #
8D125W37PB
Description
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
37
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
13A
Datasheets
8D125W37PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 37 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded
8D125W37PB Overview
8D125W37PB Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D125W37PB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D125W37PB Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER