8D125W24PN
Mfr.Part #
8D125W24PN
Description
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
Stock
22
In Stock :
22
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Type :
For Male Pins
Orientation :
N (Normal)
Shell Size - Insert :
25-24
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
8D125W24PN
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) Cadmium 24 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D125W24PN-LC Overview
8D125W24PN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D125W24PN-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D125W24PN-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER