8D125W24PA-LC
Mfr.Part #
8D125W24PA-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 24POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Type :
For Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
Datasheets
8D125W24PA-LC
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) Cadmium 24 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D125W24PA-LC Overview
8D125W24PA-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D125W24PA-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D125W24PA-LC Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT