8D125F11PB-LC
Mfr.Part #
8D125F11PB-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 11POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
8D125F11PB-LC
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) Nickel 11 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D125F11PB-LC Overview
8D125F11PB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D125F11PB-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D125F11PB-LC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT