8D125F11PB
Mfr.Part #
8D125F11PB
Description
8D 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
8D125F11PB
Receptacle Housing Aluminum Free Hanging (In-Line) Nickel 11 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D125F11PB-LC Overview
8D125F11PB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D125F11PB-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D125F11PB-LC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER