8D121F41SB
Mfr.Part #
8D121F41SB
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
8D121F41SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Threaded
8D121F41SB Overview
8D121F41SB Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D121F41SB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D121F41SB Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER