8D121F41SA
Mfr.Part #
8D121F41SA
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Stock
6
In Stock :
6
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
A
Current Rating (Amps) :
7.5A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Size - Insert :
21-41
Datasheets
8D121F41SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
8D121F41SA Overview
8D121F41SA Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D121F41SA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D121F41SA Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER