8D121F41PN
Mfr.Part #
8D121F41PN
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
N (Normal)
Crimp
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
8D121F41PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Nickel Bulk N (Normal) Threaded
8D121F41PN Overview
8D121F41PN Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D121F41PN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D121F41PN Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER