83PN625DKILFT
- Mfr.Part #
- 83PN625DKILFT
- Manufacturer
- Intersil (Renesas Electronics Corporation)
- Package / Case
- VQFN
- Datasheet
- Download
- Description
- IC CLK OSC LVPECL 10VFQFN
- Manufacturer :
- Product Category :
- Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- Input :
- Clock
- Published :
- 2007
- Supply Voltage-Max (Vsup) :
- 3.465V
- Length :
- 7mm
- Number of Pins :
- 10
- Number of Terminations :
- 10
- Peak Reflow Temperature (Cel) :
- 260
- Min Operating Temperature :
- -40°C
- Thickness :
- 900μm
- Power Supplies :
- 2.5/3.3V
- Lead Free :
- Lead Free
- Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
- NOT SPECIFIED
- Additional Feature :
- ALSO OPERATES AT 2.5 V SUPPLY
- Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
- 25MHz
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Pin Count :
- Max Operating Temperature :
- 85°C
- Temperature Grade :
- Industrial
- Terminal Form :
- BUTT
- Number of Circuits :
- 1
- Terminal Finish :
- Matte Tin (Sn)
- Mount :
- Surface Mount
- Terminal Position :
- BOTTOM
- Package / Case :
- VQFN
- Width :
- 5mm
- Qualification Status :
- Not Qualified
- ECCN Code :
- EAR99
- PLL :
- yes
- JESD-609 Code :
- e3
- Supply Voltage :
- 3.3V
- Frequency (Max) :
- 625MHz