83PN625DKILF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
83PN625DKILF
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
VQFN
Datasheet
Download
Description
IC CLK OSC LVPECL 10VFQFN
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Max Operating Temperature :
85°C
Contact Plating :
Tin
Power Supplies :
2.5/3.3V
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Pin Count :
10
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e3
PLL :
yes
Nominal Supply Current :
131mA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Width :
5mm
Length :
7mm
Max Supply Voltage :
3.465V
Terminal Form :
BUTT
Number of Pins :
10
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
BOTTOM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Terminations :
Min Supply Voltage :
2.375V
Temperature Grade :
Industrial
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
25MHz
Thickness :
900μm
Supply Voltage :
3.3V
Number of Circuits :
1
Package / Case :
VQFN
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
ALSO OPERATES AT 2.5 V SUPPLY
Input :
Clock
Frequency (Max) :
625MHz