7X-80.000MBD-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7X-80.000MBD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
7x
Frequency :
80MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
15mA
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm