7X-7.3728MBD-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7X-7.3728MBD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Series :
7x
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
15mA
Frequency :
7.3728MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C