7W-75.000MBB-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7W-75.000MBB-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Max Supply Voltage :
5V
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Width :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
70°C
Frequency :
75MHz
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
30pF
Frequency Tolerance :
0.005%
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Max Supply Current :
20mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-10°C
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height :
1.4224mm
Current - Supply (Max) :
20mA
Min Supply Voltage :
1.8V
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
7.0104mm
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Number of Pins :
4
Depth :
5mm