7V-48.000MAAE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7V-48.000MAAE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Factory Lead Time :
21 Weeks
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Mode :
Fundamental
Height :
889μm
Series :
7V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
0.003%
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
4
Frequency :
48MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm