7V-16.667MDDE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7V-16.667MDDE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.6670MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
16.667MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
7V