7S.14.9.012.4220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7S.14.9.012.4220
Manufacturer
Finder Relays, Inc.
Description
SFTY RLY GUIDE 2NO+2NC 6A 12VDC
Manufacturer :
Finder Relays, Inc.
Product Category :
Safety Relays
Contact Rating (Current) :
6A
Coil Resistance :
185.5Ohm
Must Release Voltage :
1.2VDC
Operate Time :
12ms
Must Operate Voltage :
9.6VDC
Mounting Type :
DIN Rail
Coil Power :
800mW
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Coil Voltage :
12VDC
Coil Current :
64.7mA
Switching Voltage :
250VAC - Nom