7R-26.000MDDB-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7R-26.000MDDB-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
SMD
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Product Type :
Crystals
Frequency :
26(MHz)
Load Capacitance (pF) :
6
Mounting :
Surface Mount
Package Height :
0.6(Max)
Brand :
Pin Count :
4
Product Length (mm) :
2.05(mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Maximum Operating Temperature (°C) :
70
Operating Temp Range :
-20C to 70C
Frequency Stability (ppm) :
±20
Mounting Style :
Surface Mount
Product Depth (mm) :
1.65(mm)
Ratings :
Product :
ESR :
150(ohm)
Subcategory :
Frequency Tolerance :
±20
Mounting Type :
Package Width :
1.65
Screening Level :
COMMERCIAL
Load Capacitance :
6(pF)
Standard Frequency (MHz) :
26
Frequency Aging (ppm/Year) :
±3
Series :
7R
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Height :
0.6 mm
Minimum Operating Temperature (°C) :
Supplier Package :
SMD
HTS :
Size / Dimension :
0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm)
Tolerance :
20 PPM
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Packaging :
Tape and Reel
Frequency Tolerance (ppm) :
Operating Mode :
Fundamental
Product Height (mm) :
0.6(mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
Product Category :
Drive Level :
10 uW
Mode of Oscillation :
Fundamental
Width :
1.65 mm
Length :
2.05 mm
Type :
Crystal
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
RoHS :
Details
ECCN (US) :
EAR99
PCB changed :
4
Package Length :
2.05
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C