7M40000088
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7M40000088
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Mount :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Max Operating Temperature :
90°C
Series :
7m
Operating Temperature :
0°C~90°C
Frequency Stability :
-15ppm~+5ppm
Frequency :
40MHz
Height :
787.4μm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Min Operating Temperature :
0°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
12pF
Width :
2.4892mm