7M-50.000MAHV-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7M-50.000MAHV-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Width :
2.4892mm
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Series :
7m
Height :
787.4μm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohms
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
MHz Crystal
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Surface Mount
Frequency :
50MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
85°C