7B-27.120MEEQ-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7B-27.120MEEQ-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
7b
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Load Capacitance :
10pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
27.12MHz
REACH SVHC :
No SVHC
Frequency Stability :
±10ppm
Height :
1.0414mm
Number of Pins :
4
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
3.2mm
Type :
MHz Crystal
Tolerance :
0.001%