77313-822-34LF
Mfr.Part #
77313-822-34LF
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Contact Length - Mating :
0.305 7.75mm
Contact Plating :
GXT, Gold
Contact Finish Thickness - Mating :
15.0μin 0.38μm
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Length - Post :
0.120 3.05mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
34
Overall Contact Length :
0.526 13.35mm
Header, Breakaway
Flammability Rating :
Number of Contacts :
34
Length :
43.18mm
Max Voltage Rating (AC) :
1.5kV
Mating Post Length :
7.75mm
Row Spacing - Mating :
0.100 (2.54mm)
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
3A
Contact Finish - Mating :
Gold or Gold, GXT™
Voltage - Rated :
1.5kV
Lead Length :
3.05mm
Depth :
4.83mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Pitch :
2.54mm
Datasheets
77313-822-34LF
Amphenol Communications Solutions 77313-822-34LF
BERGSTIK® Series 2-Row Header, Breakaway Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold or Gold, GXT™ Thermoplastic 34-Position Board to Board or Cable 0.100 2.54mm Height