77311-401-34LF
Mfr.Part #
77311-401-34LF
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Max Voltage Rating (AC) :
1.5kV
Depth :
2.4mm
Number of Contacts :
34
Contact Length - Post :
0.095 2.41mm
Pitch :
2.54mm
Tin
Factory Lead Time :
7 Weeks
Length :
86.36mm
Number of Positions :
34
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Contact Length - Mating :
0.230 5.84mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Overall Contact Length :
0.425 10.80mm
Datasheets
77311-401-34LF
Amphenol Communications Solutions 77311-401-34LF
BERGSTIK® Series 1-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Tin Thermoplastic 34-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height