77311-139-12LF
Mfr.Part #
77311-139-12LF
Description
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Contact Length - Post :
0.120 3.05mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
12
Through Hole
Published :
Pitch :
2.54mm
Overall Contact Length :
0.661 16.79mm
Contact Length - Mating :
0.441 11.20mm
Datasheets
77311-139-12LF
Amphenol Communications Solutions 77311-139-12LF
BERGSTIK® Series 1-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold or Gold, GXT™ Thermoplastic 12-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height