77311-132-11LF
Mfr.Part #
77311-132-11LF
Description
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
Contact Length - Mating :
0.406 10.30mm
Pitch :
2.54mm
Overall Contact Length :
0.626 15.90mm
Number of Positions :
11
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Contact Length - Post :
0.120 3.05mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Datasheets
77311-132-11LF
Amphenol Communications Solutions 77311-132-11LF
BERGSTIK® Series 1-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold or Gold, GXT™ Thermoplastic 11-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height