738W-X2/04
Mfr.Part #
738W-X2/04
Voltage - UL :
125VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 26.00mm x 22.00mm
Total Number of Contacts :
3
Current :
15A
Approval Agency :
CSA, UL
Panel Thickness :
0.031 ~ 0.079 0.79mm ~ 2.00mm
Receptacle, Female Sockets
IEC Conformance :
No
Series :
738W