735P205X9200L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
735P205X9200L
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 2UF 10% 200VDC AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Packaging :
Bulk
Termination :
PC Pins
Series :
735P
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Capacitance :
2μF
Applications :
High Frequency, Switching
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Published :
Size / Dimension :
0.698Diax1.250L 17.73mmx31.75mm