735P106X9400L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
735P106X9400L
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 10UF 10% 400VDC AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
HTS Code :
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
1.668Diax2.250L 42.37mmx57.15mm
Capacitance :
10μF
Series :
735P
Reach Compliance Code :
Unknown
Feature :
Low ESR
Voltage - Rated DC :
400V
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Applications :
High Frequency, Switching
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
PC Pins
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Axial
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhm