71V3578S133PFGI8
Mfr.Part #
71V3578S133PFGI8
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
100-LQFP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Size :
4.5Mb 256K x 18
Memory Interface :
Parallel
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Clock Frequency :
133MHz
Base Part Number :
IDT71V3578
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Access Time :
4.2ns
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V