71V35761S183BGGI8
Mfr.Part #
71V35761S183BGGI8
Package / Case
119-BGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
Access Time :
3.3ns
Package / Case :
119-BGA
Supplier Device Package :
119-PBGA (14x22)
Base Part Number :
IDT71V35761
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Clock Frequency :
183MHz
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V