71V3558S100PFG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71V3558S100PFG
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tray
Memory Size :
4.5Mb 256K x 18
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Access Time :
5ns
Memory Format :
SRAM
Package / Case :
100-LQFP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Interface :
Parallel
Clock Frequency :
100MHz