71B30-04-1-12N-F
Mfr.Part #
71B30-04-1-12N-F
Description
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Voltage - Rated DC :
30V
Depth Behind Panel :
35.94mm
Silver Alloy
Number of Pins :
12
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Voltage - Rated AC :
115V
Number of Positions :
12
Current Rating :
250mA
Number of Decks :
4
Circuit per Deck :
SP12T
Current Rating (Amps) :
250mA AC/DC
Voltage Rating - DC :
30V
Voltage Rating - AC :
115V
Datasheets
71B30-04-1-12N-F
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"