70F334AI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
70F334AI
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 103MA 13.9OHM TH
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Diameter :
4.318mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Through Hole
Series :
70F
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
41 @ 790kHz
Mount :
Through Hole
Published :
HTS Code :
Size / Dimension :
0.170Diax0.250L 4.32mmx6.35mm
Inductance :
330μH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
790kHz
Q Factor :
41
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
13.9Ohm Max
Lead Free :
Contains Lead
Current Rating :
103mA
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Pbfree Code :
No
Datasheets
70F334AI
70F334AI datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD