7021-D-I-700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7021-D-I-700
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Package / Case
7-SIP Module
Datasheet
Download
Description
LED SUPP CC BUCK 32V 700MA 7SIP
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Dimming :
Analog
Height :
10.922mm
Max Input Voltage :
32V
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Power Dissipation :
22W
Topology :
Buck
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Through Hole
Max Output Current :
700mA
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Voltage - Output :
32V Max
Voltage - Input (Min) :
7V
Feature :
Remote On/Off, SCP
Efficiency :
95%
Series :
BuckPlus™ 7021
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.1mmx21.1mmx10.9mm
Width :
21.082mm
Voltage - Input (Max) :
32V
Power (Watts) :
22W
Published :
Packaging :
Bulk
Current - Output (Max) :
700mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
7-SIP Module
Type :
Constant Current
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
80°C
Length :
21.082mm
Min Input Voltage :
7V
Datasheets
7021-D-I-700
LEDdynamics, Inc. 7021-D-I-700
7021-D-I-700 datasheet pdf and LED Drivers product details from LEDdynamics Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA