7021-D-I-500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7021-D-I-500
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Package / Case
7-SIP Module
Datasheet
Download
Description
LED SUPP CC BUCK 32V 500MA 7SIP
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Current - Output (Max) :
500mA
Width :
21.082mm
Length :
21.082mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
16W
Voltage - Output :
32V Max
Published :
Min Input Voltage :
7V
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Constant Current
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Outputs :
1
Dimming :
Analog
Max Power Dissipation :
16W
Series :
BuckPlus™ 7021
Max Operating Temperature :
80°C
Max Input Voltage :
32V
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Package / Case :
7-SIP Module
Efficiency :
95%
Height :
10.922mm
Voltage - Input (Min) :
7V
Topology :
Buck
Size / Dimension :
0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.1mmx21.1mmx10.9mm
Mount :
Through Hole
Feature :
Remote On/Off, SCP
Max Output Current :
500mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Max) :
32V
Datasheets
7021-D-I-500
LEDdynamics, Inc. 7021-D-I-500
7021-D-I-500 datasheet pdf and LED Drivers product details from LEDdynamics Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA