69830-026LF
Mfr.Part #
69830-026LF
Description
CONN DIP HDR IDC 26POS VERT
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Radiation Hardening :
No
Number of Positions :
26
Board-Side Pitch :
0.100 2.54mm
Depth :
7mm
Lead Free
Insulation Resistance :
50mOhm
Current Rating :
1A
Pitch :
2.54mm
REACH SVHC :
No SVHC
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Tube
Number of Contacts :
26
Max Voltage Rating (AC) :
1kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Blue
Termination :
IDT
Wire Gauge (Min) :
26 AWG
Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Poles :
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
37.49mm
Cable Pitch :
0.050 1.27mm
Cable Termination :
IDC
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Material :
Bronze
Number of Positions Loaded :
All
Quickie™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Contact Resistance :
15mOhm
Lead Pitch :
2.54mm