69155-034LF
Mfr.Part #
69155-034LF
Description
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
Number of Positions :
34
Length :
50.3mm
Row Spacing - Mating :
0.100 (2.54mm)
Mating Post Length :
5.84mm
Number of Contacts :
34
Insulation Height :
0.331 8.40mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Contact Length - Post :
0.105 2.67mm
Header
Gender :
Male
Max Voltage Rating (AC) :
1kV
Lead Length :
2.67mm
Contact Length - Mating :
0.230 5.84mm
Depth :
12.83mm
Pitch :
2.54mm
Datasheets
69155-034LF
Quickie™ Series 2-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole, Right Angle Gold Polyester, Glass Filled 34-Position Board to Board or Cable 0.331 8.40mm Height